+38 096 157 87 87
Передзвоніть мені

Масажер для діабетичної стопи

Проблеми діабетичної стопи і способи боротьби з ними методом масажу, масажери для діабетичної стопи купити в КиєвіПроблеми діабетичної стопи і способи боротьби з ними методом масажу

Цукровий діабет сміливо можна назвати лихом нашого часу, оскільки від його наслідків страждає величезна кількість людей. Ця патологія небезпечна як своїми ускладненнями, здатними привести до летального результату, так і неможливістю повного одужання. Втім, ретельний догляд за собою, прийом призначених препаратів, контроль глюкози і здоровий спосіб життя, в якості профілактичних заходів, дозволяють поліпшити тривалість і якість життя. Одним із способів усунення негативної симптоматики і попередження її появи є використання масажеру для діабетичної стопи.

Що таке діабетична стопа

Цукровий діабет негативно позначається на всіх системах і внутрішніх органах, однак найчастіше страждають нижні кінцівки. Особливо небезпечним вважається формування діабетичної стопи на фоні ряду патологічних процесів - нейропатії, остеоартропатії і ангіопатії, при яких ураження зачіпає зв'язки і суглоби, кісткові тканини, судинну систему і нерви. Йдеться про цілий комплекс захворювань, що супроводжуються:

 • Зниженням чутливості незалежно від її виду - температурного, вібраційного, больового.
 • Підвищенням ризику появи різних травм, що погано гоються, від потертостей до пошкоджень при зрізанні нігтів або мозолів, здатних привести до проблем, що несуть небезпеку для життя.
 • Появою виразкових уражень, що виникають при проникненні в рани інфекції.
 • Інфекцією, що вражає кісткові тканини.
 • Гангреною.

Якщо проігнорувати лікування на ранніх етапах розвитку захворювання, всі перераховані явища, розвиваючись послідовно, здатні привести до ампутації кінцівок.

Види і ознаки діабетичної стопи

Існує два види діабетичної стопи, їх визначають, орієнтуючись на те, що уражено в більшій мірі, нерви або судини:

 • При невропатичній стопі ураження здебільшого зачіпають нерви, для патології характерні болі, що з'являються переважно в нічні години і мають колючий або пекучий характер, зниження або повна відсутність чутливості, поява безболісних виразок. Шкірний покрив в місцях високого тиску на стопу стає ороговівшим, підвищується температура поверхні підошви.
 • Ішемічна стопа відрізняється ураженням судин, при цьому шкірний покрив холодний, його забарвлення бліде, мармурове або строкате, гомілки не покриті волосками, а на краю стопи, на п'яті і на кінцях пальців утворюються хворобливі виразки. Біль також з'являється і під час ходьби, а потім може бути присутнім постійно.

Навіть легкі ознаки патології, які не викликають особливої тривоги, вимагають обстеження і застосування заходів щодо попередження подальшого розвитку цукрового діабету.

Навіщо потрібен масаж при діабетичній стопі

Як було згадано вище, в комплекс профілактичних заходів, що сприяють поліпшенню стану, входять масажні процедури. З огляду на, що сеанси потрібно проводити постійно, а послуги професійних масажистів коштують дуже дорого і не завжди доступні, придбання масажеру для діабетичної стопи стане відмінним рішенням проблеми. Його використання дозволяє:

 • Усунути набряклість стопи і гомілки.
 • Перешкодити застійним явищам.
 • Позбутися хворобливості і судомних скорочень м'язових тканин.
 • Прискорити і посилити потік крові і лімфи.
 • Відновити зв'язку нейронів для повернення чутливості.

Масажні сеанси рекомендується проводити в ранкові та вечірні години, встановлюючи таймер на 15 хвилин. Цього часу цілком достатньо для всіх необхідних етапів оздоровчого і профілактичного впливу.

На жаль, масажер для діабетичної стопи дозволяється використовувати далеко не завжди, до протипоказань відноситься присутність структурних змін шкіри - виразкових уражень і ран.

На що орієнтуватися при виборі масажеру

Зрозуміло, діабетикам підходить далеко не кожна модель, оскільки такі прилади повинні дуже достовірно імітувати масажні техніки, використовувати різні автоматичні програми, регулювати силу впливу і розминати різні ділянки нижніх кінцівок - пальці, стопу, гомілки, опрацьовувати біологічно активні точки.

Більшість масажерів, розминаючих стопу, використовує роликовую систему, проте є й інші прилади, оснащені вібраційними і компресійними елементами. Повітряні подушки і вібродвигун в поєднанні з роликами підсилюють лікувальний ефект. Додатковим бонусом може стати інфрачервоний прогрів, його наявність також сприяє якнайшвидшому поліпшенню стану. Серед технік, які необхідні при діагностованому діабеті:

 • Погладжування, що сприяють розслабленню м'язів і допомагають нервовим закінченням пристосуватися до прийдешнього впливу.
 • Активні розтирання, що допомагають відновити чутливість і циркуляцію крові, лімфи.
 • Розминання, тонізуючі поверхневі і більш глибокі шари шкірного покриву, що допомагають усунути оніміння, м'язові спазми і відчуття скутості.
 • Поступово посилючі вібрації, що регенерують шкірні покриви і сприяють відновленню роботи нервових закінчень.
 • За допомогою постукувань вдається зміцнити м'язові тканини і підвищити їх тонус.

Ще одна затребувана техніка, яка забезпечує відмінний терапевтичний ефект - шиацу. Це точковий масаж, який розробляє біологічно-активні ділянки, пов'язані з різними внутрішніми органами і системами, що поліпшує їх стан.

Серед основних правил, що пред'являються до масажу для діабетиків - безболісність процедури, генерування під час сеансу позитивних емоцій, повторення елементів, які створюють масаж, два або три рази.

Як показує практика, найкращим вибором при діабеті стають моделі японської компанії Марутака - вони багатофункціональні, компактні, чудово імітують численні техніки і служать своєму господареві вірою і правдою протягом тривалого часу. А високу вартість з лишком компенсує їх ефективність і якість.