+38 096 157 87 87
 • +38 099 222 12 43
 • пн.-нд. з 9:00 до 21:00
Передзвоніть мені

Масаж спини при сутулості

Масаж спини при сутулості, купити масажну накидку в Києві, краща ціна, доставка по УкраїніПередмова
Що таке сутулість?
Причини виникнення сутулості
Як виправити сутулість?
Роль масажу в виправленні сутулості
Показання і протипоказання масажу при сутулості
Які види масажу застосовуються при сутулості?
Ручні масажі
Масаж при сутулості за допомогою масажерів
Масажні накидки при сутулості
Найпопулярніші та ефективні масажні накидки
Через скільки очікувати результат від масажу?
Профілактика при сутулості
Висновок

Передмова

Стан хребта помітно впливає і на загальне самопочуття, і на працездатність, і не завжди ми віддаємо собі звіт в тому, що хребетний стовп викривлений і поступово починають формуватися такі патології як сколіоз або сутулість. Небезпека такого стану в тому, що деформація на початкових стадіях тривогу не викликає, оскільки організм до певного моменту в змозі компенсувати мікроскопічні пошкодження м'язових тканин, зв'язок і хребців. Але поступово під впливом зовнішніх чинників стан погіршується, в спині виникає біль, напруга, з'являється апатія, слабкість. Масажна накидка на крісло дозволяє знизити або повністю усунути неприємну симптоматику і поліпшити стан хребетного стовпа, якщо регулярно проводити процедури.

Що таке сутулість?

Поговоримо про те, що таке сутулість. Якщо розглядати хребет збоку, можна побачити кілька вигинів, які абсолютно нормальні для людської анатомії. Їх завдання - правильно розподіляти навантаження, що припадають на хребетний стовп і нормалізувати його функціональність. В області шиї і попереку є лордоз - викривлення всередину, в області грудей спостерігається кіфоз - опуклість вперед. При цьому якщо оглядати хребетний стовп фронтально, він повинен виглядати рівно. Якщо ж хребет відхиляється від осі назад з появою характерної опуклості, мова йде про сутулість.

У більшості випадків діагностують кіфоз, який стосується верхній хребетний відділ, він може бути, як вродженим, так і набутим і мати кутоподібну, дугоподібну або тотальну форму. Якщо ж говорити про норму, то фізіологічний кіфоз присутній абсолютно у всіх, проте при вірній будові вигин хребта не повинен перевищувати 20 або 30 градусів.

Причини виникнення сутулості

Поговоримо про те, які існують причини виникнення сутулості. Кіфоз вродженого характеру діагностується нечасто, зазвичай це порушення виявляється у дітей до настання дворічного віку. Що до придбаної сутулості, її появу можуть спровокувати такі фактори:

 • Перенесений рахіт і певні захворювання, наприклад, туберкульозу кісткових структур.
 • Травми і переломи грудного відділу і хребців.
 • Вроджені патології, що формуються при розвитку хребців.
 • Кісткові тканини, що неправильно розвиваються.
 • Наявність ревматоїдного артриту, остеопорозу, поліомієліту, спондильозу.
 • Підвищені навантаження, що ведуть до гіпертонусу м'язів грудей.
 • Брак м'язової сили.
 • Порушена постава.
 • Недостатньо активний і рухливий спосіб життя.
 • Регулярне перебування тіла в одному і тому ж положенні - робота за комп'ютером, водіння машини.
 • Брак вітамінів, неправильне харчування, нестача сну.
 • Плоскостопість, ноги різної довжини, що веде до похилого положення тулуба.

Як виправити сутулість?

Тепер про те, як не допустити і як виправити сутулість. Є ряд правил, яких необхідно дотримуватися, щоб мати правильну гарну поставу:

 • Стежити за положенням спини і голови - сидіти важливо рівно, піднявши голову.
 • Не давати сильне навантаження на хребетний відділ, щоб уникнути надмірного м'язового тонусу.
 • Слід уникати малорухливого способу життя, менше сидіти, більше гуляти - так вдасться позбутися неправильної постави.
 • Відмовтеся від покупки коректора постави, який послаблює м'язи, приводячи їх до стану атрофії.
 • Виконуйте спеціальні лікувальні вправи для зміцнення м'язового корсету.
 • У разі наявності артриту, остеопорозу та інших патологій, на фоні яких розвивається кіфоз, необхідно в першу чергу лікувати основне захворювання.

Роль масажу в виправленні сутулості

Щоб швидко і якісно позбутися сутулості, необхідні комплексні заходи, що включають лікувальну фізкультуру, голкорефлексотерапії, плавання, мануальну терапію, яка допоможе витягнути спину і зміцнити м'язові тканини, а також лікувальні масажні сеанси.

У цьому переліку роль масажу в виправленні сутулості можна вважати однією з головних. Його завдання - повністю розслабити перенапружені м'язи, щоб відновити функціональність опорно-рухової системи і дозволити кожній її структурі нормалізувати своє становище. При регулярних сеансах тонус і еластичність м'язових тканин буде підвищуватися, що дозволить з меншими труднощами зберігати поставу.

Показання і протипоказання масажу при сутулості

З якими проблемами можна зіткнутися при виникненні сутулості? Патологічне викривлення веде до здавлення хребетного відділу і деформації його частин, перетискання судин і нервових волокон. В результаті погіршується кровообіг, а при сильно вираженому кіфозі починається руйнування міжхребцевих хрящів, знижується легеневий обсяг, порушується функціональність внутрішніх систем, органів. Неправильна постава негативно впливає на якість сну, можуть виникати головні болі і неприємні відчуття в спинному відділі. До неочевидних наслідків можна віднести запор, проблеми з травленням, виникнення печії, нетримання сечі, оскільки зігнута спина посилює тиск на сечовий міхур. Якщо розглядати основні показання та протипоказання масажу при сутулості, до перших можна віднести:

 • Больові відчуття, що виникають уздовж хребетного стовпа.
 • Появу відчуття скутості в спині.
 • Виникнення депресивних станів, почуття постійної втоми, апатії.
 • Необхідність відновлення після операцій і травм.

Масажні процедури не слід проводити при пошкодженні шкірного покриву, висипаннях, гематомах, при наявності доброякісних і злоякісних пухлин, при підвищеній температурі і запальних процесах, якщо є серцеві патології і хвороби дихальної системи.

Які види масажу застосовуються при сутулості?

При проведенні лікувальних масажів необхідно певним чином впливати на різні групи м'язів, враховуючи, що в разі сутулості черевний прес ослаблений, м'язові тканини у верхній області грудей напружені, а спинні м'язи розтягнуті. Початкові сеанси повинні бути спрямовані на розслаблення спиних і шийних м'язів, відповідно вплив має бути м'яким, погладжуючим. Далі потрібно підвищити м'язовий тонус, що веде до більш інтенсивних процедур. Якщо розглядати, які види масажу застосовуються при сутулості, слід згадати:

 • Погладжування.
 • Розминка.
 • Розтирання.
 • Розкочування.
 • Натискання.
 • Поплескування.

Якщо в спинному відділі присутні болі, процедури слід проводити щодня, для підтримки стану достатньо кількох сеансів протягом тижня. Закріплення отриманого ефекту вимагає проведення курсу з 10 або 14 щоденних сеансів тривалістю 30-40 хвилин.

Ручні масажі

Ручні масажі дуже ефективні при сутулості, вони допомагають прискорити кровообіг, упорядковують м'язові тканини, відновлюють функціональність опорно-рухової системи. Великий плюс - можливість зворотного зв'язку, в процесі пацієнт може донести до масажиста свої відчуття і побажання, що підвищує комфорт процедури. Однак є і ряд незручностей, це фінансові та часові витрати, підвищені вимоги до кваліфікації масажиста. Масаж без належного досвіду і знань може стати причиною утисків, вивихів, зміщених хребців і навіть дрібних тріщин в них.

Масаж при сутулості за допомогою масажерів

Масаж при сутулості за допомогою масажерів може бути не менш ефективним, ніж ручний масаж. При виробництві таких конструкцій враховуються анатомічні особливості людського тіла, а автоматичні масажні техніки достовірно імітують рухи досвідчених масажистів. Електричні масажери відмінно справляються із завданням розслаблення напружених м'язів і повернення їм тонусу і еластичності. Вони швидко знімають больові відчуття і в комплексі з іншими процедурами діють не менш ефективно, ніж мануальні терапевти.

При сутулості особливо дієвими будуть масажні подушки, масажні крісла і накидки. Вони здатні пропрацювати всі необхідні ділянки спини і не вимагають сторонньої допомоги, сам користувач регулює інтенсивність масажу і вибирає потрібну дію.

Масажні накидки при сутулості

Ідеальним засобом для організації лікувальних сеансів є масажні накидки при сутулості. У них не настільки широка функціональність, як у крісел, але разом з тим вони в змозі повністю пропрацювати спину від шийно-комірцевої зони до сідниць. У деяких моделях є зручні підголівники, які теж проводять масаж, забезпечуючи приплив кисню до мозку. Найчастіше діючими системами в накидках є роликова і вібраційна, вбудовані в спинку і сидіння масажера відповідно. Додатково може бути присутнім джерело інфрачервоного прогріву, яке підсилює ефективність процедур, допомагаючи м'язам швидко розслабитися і готуючи їх до більш інтенсивного опрацювання.

Ролики можуть вимірювати відстань від хребетного стовпа, висоту, напрямок обертання, вібраційні двигуни можуть працювати в різних режимах. Користувач за своїм бажанням коригує інтенсивність і швидкість роботи, визначає зони, які потребують першочергової поглибленої обробки. У всіх накидках встановлені автоматичні програми, впроваджені найбільш популярні масажні техніки, таймери контролює тривалість процедури, відключаючи накидку після закінчення певного часу.

Зручність накидок незаперечна - вони досить стійкі, можуть додатково кріпитися до спинок сидіння спеціальними ременями, а складна конструкція дозволяє без особливих зусиль транспортувати їх з місця на місце. У комплекті з накидкою поставляються адаптери для роботи від мережі і від прикурювача в машині, що дозволяє використовувати пристрій в домашніх умовах, на робочому місці, в салоні автомобіля.

Найпопулярніші та ефективні масажні накидки

Сучасні виробники випускають величезну кількість оздоровчої продукції і визначити, які масажні накидки найпопулярніші і ефективні досить складно. Адже при виборі користувач керується рядом факторів, від вартості моделі до її можливостей і навіть оформлення. Зі свого боку, ми можемо рекомендувати ті масажні накидки, які зібрані в нашому каталозі:

 • aSynchro RT2139S китайської компанії RoTai.
 • BackLine 5 RT2191N виробництва цієї ж компанії.
 • Deep Drive 4 RT2165D - ще одна ефективна модель RoTai.
 • Моделі англійської компанії BackLine, BackLine 2.

Всі ці моделі нададуть допомогу в боротьбі з сутулістю, враховуючи їх здатність до відтворення як класичного масажу, так і японської точкової техніки Шиацу. Ролики регулюються по зонам, по висоті і відстані між ними, в сидіння накидок вбудовані вібраційні двигуни, що генерують хвилі різної частоти і амплітуди.

Масажні техніки, відтворювані накидками крім Шиацу - 3D і 4D роликовий, тайський, погладжування, розтирання, розминання, витягування. Джерела інфрачервоного тепла вбудовані в роликові елементи, що створює ефект «теплих рук». Управляти накидками дозволяє дистанційний пульт. Регулювати інтенсивність масажу дозволяє знімна накидка.

Через скільки очікувати результат від масажу?

Один з найбільш важливих питань - через скільки очікувати результат від масажу. Тут все залежить від складності стану і від того, який саме ефект ви бажаєте отримати. Якщо в першу чергу потрібно розслабити м'язи, зняти біль, поліпшити загальне самопочуття, то навіть перші сеанси дадуть позитивний результат. Якщо ж необхідно помітно поліпшити поставу, нормалізувати стан і функціональність хребетного стовпа, то може знадобитися не один курс лікування в комплексі з іншими процедурами.

Профілактика при сутулості

Щоб поліпшити свою поставу, і тим самим знизити навантаження на спину, необхідна профілактика при сутулості. Вона досить проста, необхідно знизити навантаження на хребет, для чого буде потрібно правильно організувати як місце для роботи, так і для відпочинку. Правильне харчування дозволить знизити масу тіла і, знову ж таки, навантаження на хребет. Важливо підібрати зручне взуття, не лінуватися проводити вправи лікувальної фізкультури, і, нарешті, своєчасно відвідувати ортопеда.

Висновок

Регулярне використання масажного крісла дозволяє поліпшити поставу і позбутися сутулості. Придбати ефективну накидку можна в нашому Інтернет-магазині, зв'язавшись з менеджерами по телефону (097) 844-05-05. Вони проконсультують вас по всіх виниклих питань, дадуть характеристику кожної представленої на сайті моделі, розкажуть про її достоїнства.